Powered by Smartsupp
Proměňte dětskou závislost na mobilech v užitečnou dovednost
Všichni víme, jak jsou dnes mobily všudypřítomné a jak snadno dokáží pohltit pozornost našich dětí. Možná i vy řešíte dilema, jak najít rovnováhu mezi používáním mobilů a dalšími aktivitami. Na našem příměstském táboře Cvaky Cvaky jsme objevili způsob, jak proměnit závislost na mobilech v užitečnou dovednost. Chcete vědět jak? Čtěte dál!


Mobily v dětských rukou:

Problém nebo příležitost?

Statistiky neúprosně ukazují, že dnešní děti tráví na mobilech stále více času. Podle studie společnosti Common Sense Media stráví děti ve věku 8-12 let na mobilech průměrně 6 hodin denně. To s sebou přináší rizika jako nedostatek pohybu, omezenou komunikaci tváří v tvář nebo problémy s pozorností. Ale co kdyby existoval způsob, jak tento trend využít pro rozvoj kreativity a nových dovedností?Naše táborová filozofie:

Mobily ano, ale pro focení a tvorbu!

Na příměstském táboře Cvaky Cvaky jsme se rozhodli nejít cestou zákazů mobilů. Místo toho učíme děti, jak své chytré telefony využít kreativně pro focení a úpravu fotek. Pod vedením naší zkušené lektorky se mobily stávají nástrojem pro umělecké vyjádření a rozvoj dokumentování zážitků.Hledáme, fotíme, tvoříme


Jak takové kreativní používání mobilů vypadá v praxi?

Tady je několik konkrétních příkladů z našich táborových aktivit:


*

Děti se učí základy kompozice, světla a barev při focení v různých prostředích.

*

Experimentují s různými fotografickými žánry od portrétu přes krajinu až po abstrakci.

*

Používají kreativních aplikací pro úpravu fotek, jako jsou filtry, rámečky nebo koláže.

*

Vytváří vlastní fotoalba, fotopříběhy nebo fotodeníky z táborových zážitků.Děti se mohou těšit na individuální přístup, praktické rady a tipy a také na zábavné hry a aktivity, které je budou motivovat k dalšímu focení a tvoření.

Inspirace pro rodiče:

Jak podporovat kreativní používání mobilů doma

Chcete na náš táborový přístup navázat i doma?


Tady je pár tipů, jak na to:


Stanovte rozumné limity na používání mobilů a jděte dětem příkladem.

*

Hledejte společně s dětmi kreativní aplikace a aktivity pro focení a úpravu fotek.

*

Vyrazte na fotovýlety do přírody, města nebo zajímavých lokací.

*

Uspořádejte si doma výstavu fotek, které děti mobilem vytvoří.

*

Povzbuzujte děti, aby své fotografie sdílely s rodinou a přáteli a vyprávěly jejich příběhy.
Cesta ke kreativitě vede přes vědomé a tvůrčí používání mobilů


Věříme, že mobily mohou být skvělým nástrojem pro rozvoj kreativity a uměleckého vyjádření, pokud je používáme vědomě a s jasným cílem. Na našem táboře Cvaky Cvaky chceme ukázat dětem cestu, jak objevovat a rozvíjet svůj kreativní potenciál pomocí fotografií.Doufáme, že vás náš článek zaujal a budeme rádi, když se přihlásíte nebo doporučíte náš tábor svým přátelům. Ať žije kreativní focení a tvoření!

Neváhejte a rezervujte svým dětem místo na našem fotografickém příměstském táboře ještě dnes. Garantujeme, že si odnesou nejen nové dovednosti, ale hlavně úsměv od ucha k uchu a vzpomínky na celý život!
13.3.2024
Autor: Veronika Kružíková

Více zajímavostí ze světa Cvakyho